Ubytovacie podmienky

Autor: admin (admin@chataziar.sk), Téma: Ceny a služby
Vydané dňa 20. 03. 2005 (3586 × prečítané)
Informácie pre ubytovaných, s ktorými treba rátať pri pobyte u nás, resp. čo potrebujeme od vás a čo môžeme my urobiť pre vás, stornopodmienky a pod...

Objednávanie pobytu u nás prebieha formou predbežnej a záväznej rezervácie.
Predbežná rezervácia je nezáväzná. Po dohode do daného dátumu klientovi termín a kapacitu rezervujeme.

Za záväznú považujeme rezerváciu až v okamihu uhradenia rezervačnej zálohy. Na jej výške sa dohodneme.

60 dní pred plánovaným pobytom štandardne vyžadujeme uhradiť 50% z ceny pobytu.
V deň nástupu uhradí klient zvyšok sumy.

Pokiaľ máte záujem len o čiastočnú kapacitu chaty, upozorňujeme vás na možnosť, že budete bývať s dalšími hosťami, s ktorými budete užívať spoločné sociálne zariadenia (toaleta a sprcha).
V prípade, že sa chcete vyhnúť pobytu s iným klientom, máte možnosť objednať si celú chatu.
Pod objednaním celej chaty rozumieme uhradenie aspoň minimálnej kapacity, ktorá je v súčasnosti 6 osôb.
Pokiaľ je Vás menej ako 6 a chcete byť na chate sami, musíte uhradiť neobsadené lôžka minimálnej kapacity.
Všetko o ubytovaní sa dozviete tu:

Nástup na pobyt je po 14.00 a v deň odchodu je potrebné uvoľniť izbu do 10.00.

Hosťom ponúkame stravovací režim plnej penzie a polopenzie, hotelových raňajok alebo minútkovú reštauračnú ponuku.
Všetko o stravovaní sa dozviete tu:
V piatich chatách sa nachádza štandardne vybavená kuchynka pre 10 osôb, využiteľná za poplatok.
Všetko o kuchynkách sa dozviete tu:

Spotrebovaná elektrina, voda, paplóny, obliečky a štandardné priebežné upratovanie chaty sú už kalkulované v cene za ubytovanie.
V chate je možné používať bežné elektrické spotrebiče (tv/audio/dvd/video, sušiče na vlasy, kulmy, holiace strojčeky, ...).
Nie je dovolené akékoľvek zapájanie platničiek na varenie, varných konvíc,prenosných ohrievačov, atď...
Elektrický systém každej ubytovacej chaty je programovaný na optimálnu spotrebu. Tzn., že akékoľvek nedovolené zaťaženie siete (nenahlásené ohrievače a pod.) spôsobí preťaženie, ktoré na určitú dobu vyradí systém z prevádzky, pričom sa výpadok registruje a musí byť hosťom uhradený.

Dodávateľ elektrickej energie - SSE, určil výluku el. energie na 4x60min. V tejto dobe nejdú zásuvky na chatách. Výluka sa nevzťahuje na kúrenie a svetlo.

V obytnej zóne je nutné dodržiavať nočný kľud od 22.00 do 6.00.

Areál sa uzatvára závorou o 22.00 a otvára o 6.00. Vstup automobilom do areálu mimo tento časový limit je nutné s nami dohodnúť.

Stornopoplatky

A. Pokiaľ objednávateľ nedodrží termín a výšku ktorejkoľvek platby, prevádzkovateľ od dohody odstupuje bez akýchkoľvek povinností voči objednávateľovi.

B. Na základe vzájomnej dohody pri zrušení objednávky, alebo v prípade, že objednávka nebola zrušená vôbec, zákazník je povinný zaplatiť prevádzkovateľovi nasledovné stornopoplatky:
B.1. Pokiaľ objednávateľ zruší objednávku v lehote od 60 do 30 dní pred nástupom na pobyt, je povinný uhradiť prevádzkovateľovi 25% z celkovej dohodnutej ceny zájazdu.
B.2. Pokiaľ objednávateľ zruší objednávku v lehote od menej ako 30 do 20 dní pred nástupom na pobyt, je povinný uhradiť prevádzkovateľovi 70% z celkovej dohodnutej ceny zájazdu.
B.3. Pokiaľ objednávateľ zruší objednávku v lehote od menej ako 20 do 10 dní pred nástupom na pobyt, je povinný uhradiť prevádzkovateľovi 80% z celkovej dohodnutej ceny zájazdu.
B.4. Pokiaľ objednávateľ zruší objednávku v lehote od menej ako 10 do 1 dňa pred nástupom na pobyt, je povinný uhradiť prevádzkovateľovi 100% z celkovej dohodnutej ceny zájazdu.
B.5. Pokiaľ objednávateľ nenastúpi na pobyt, je povinný uhradiť prevádzkovateľovi 100% z celkovej dohodnutej ceny zájazdu

Objednávateľ je povinný pobyt/služby zrušiť výhradne písomnou formou, pričom za deň zrušenia sa pokladá dátum fyzického prebratia zásielky dodávateľom.